BUNKIER I BIUROWIEC - Bunkier Wojkowice

Idź do spisu treści

Menu główne:

---------------------------------------------------------------
 
 
 
 
 
MAPA BUNKRA
 
Bunkier Atomowy "Krypta 13" w czasach Zimnej Wojny służył jako główna siedziba dowództwa OC (Obrony Cywilnej) południowej Polski. 
Za czasów Układu Warszawskiego załoga bunkra liczyła do 3000 osób tworzących wiele odzdziałów i jednostek (w tym: jednostka obserwacji wybuchów jądrowych, jednostki dekontaminacyjne, p.pożarnicze itp.)


Obiekty tego typu posiadały systemy filtracyjne powietrza i wody, ogromne magazyny i komory dekontaminacyjne -proces polegający na usunięciu i dezaktywacji substancji szkodliwej (chemikaliów, materiałów radioaktywnych, czynników biologicznych).
---------------------------------------------------------------
900m labirynt korytarzy z masą pomieszczeń sprawia, że jest to jeden z większych obiektów tego typu w kraju.

Całość znajduje się 15m pod powierzchnią ziemi, a dostęp umożliwiają 4 odrębne wejścia.

Wejścia chronią 600 kilogramowe żelbetonowe wrota (blast door)
---------------------------------------------------------------
Biurowiec pokopalniany ma 5 kondygnacji, 3 klatki schodowe i 7 wejść. Ma ~120 pomieszczeń i kubaturę 17500m3 czyniąc go największym obiektem zadaszonym przeznaczonym na ASG w kraju (choć nie słyszałem by i za granicą był większy). 

Po za pokaźną strefą gry, jest ogromna zbrojownia, kilka przebieralni, WC, kilka stref rozrywki (bilard, piłkarzyki, dart, konsole arcade) itd.

A co najważniejsze biurowiec jest bezpośrednio połączony z poligonem i z bunkrem tworząc ogromny kompleks airsoftowo-paintballowy.
 
 
---------------------------------------------------------------
 
 
EFEKTY AUDIO-WIZUALNE
 
ZADYMIENIE
Obiekt w razie potrzeby oraz na życzenie klienta można zadymić używając profesjonalnego sprzętu dyskotekowego i bezpiecznych dla zdrowia środków.
(Gęstość mgły jest w pełni regulowana)
LATARKI TAKTYCZNE
Gry z użyciem latarek taktycznych oferują niewiarygodnie intensywne przeżycia. Każdy zakamarek i każde pomieszczenie jest potencjalną kryjówką przeciwnika, a w totalnej ciszy podziemnego kompleksu każdy krok może zdradzić pozycję.
LATARKI UV
Ściany bunkra, oraz przeszkody i stroje są pokryte farbą fluorescencyją. Dzięki odpowiedniemu naświetlaniu wszystko widać w ciemnościach.
KOGUTY I SYRENY
Kręcące się pomarańczoe koguty w połaczeniu z syrenami przeciwatomowymi dają niezłego kopa naszym zmysłom.
NAGŁOŚNIENIE I PIROTECHNIKA
Nagłośnienie bunkra pozwala na puszczenie dowolnej muzyki czy dźwięków. Zarówno coś mocnego zachęcającego do walki, czy strasznego budzącego niepokój. Jest możliwość podpięcia dowolnego użądzenia (mini jack) klienta.

Z kolei pirotechnika to całkiem inna bajka. Huk, błysk i ogłuszający podmuch. Pisk w uszach i dezorientacja jak ukazują w filmach.
---------------------------------------------------------------
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego